background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Відстрочка по інвалідності дружини

Любити в радості і в горі, в здоров’ї і хворобі – поки не розлучить смерть. Один із законів благополучної родини. В ідеалі подружня пара – найближчі люди і коли з одним трапляється біда, другий повинен бути поруч. У випадку важкої хвороби не може розлучити чоловіка з дружиною навіть війна, а тот чи грає при цьому роль група інвалідності дружини? На жаль, так.

Умови отримання відстрочки через інвалідність дружини



Якщо у подружньої половини військовозобов’язаного І або ІІ група інвалідності, він має повне право залишатися вдома і доглядати хвору дружину. Інша справа, коли чоловік сам вирішить служити не своїй жінці, а батьківщині – перепони чинити навряд чи хто буде.



На відміну від ІІІ, відстрочка по інвалідності дружини І чи ІІ групи не залежить від того, через яку саме хворобу вона її має. Якщо МСЕК дала статус інваліда якоїсь із двох перших груп, це автоматично означає, що людині необхідно, щоб хтось постійно був, так би мовити, на відстані витягнутої руки. Немає в даному випадку в новому мобілізаційному законі й одіозної примітки про те, що потрібно «виграти конкурс» серед інших родичів, які могли б допомогати жити жінці-інваліду.



Тобто, ніякого «за відсутності інших осіб»: у чоловіка пріоритетне законне право й моральний обов’язок турбуватися про свою половинку. Хіба що… Інший пункт закону наділяє правом на відстрочку і дітей матері, у якої І група інвалідності чи ІІ. Та тільки у будь-якому випадку відстрочку отримає лише хтось один із родини – той, хто звернувся першим. Родичі мають домовлятися між собою, кому доглядати, а кому служити.



Якщо вдома залишається син, то йому ще потрібно буде довести, що мама хоче аби саме він її доглядав. Якщо це буде чоловік, в ТЦК до нього не буде додаткових запитань.



Які потрібні документи для відстрочки від мобілізації якщо дружина – інвалід



У п’ятому додатку до 560 постанови прописані усі підстави для відстрочки і до кожної з них – свій чіткий перелік документів. Навпроти 11-ої позиції, у якій йдеться саме про чоловіків, дружини яких мають І чи ІІ групу – всього два документи: свідоцтво про шлюб і документ, що підтверджує факт того, що дружина з інвалідністю. Зазвичай, це висновок МСЕК або пенсійне посвідчення.



Коли потрібен адвокат?



За сьогоднішніх спільних для всієї країни життєвих обставин юридична грамотність і правова підтримка згодяться мало не на кожному кроці. Особливо, коли це стосується мобілізації. Мати право на відстрочку, бо дружина – інвалід і оформити її – не одне і те ж. Автоматично нічого не робиться, а нюанси у кожній, на перший погляд, найпростішій справі можуть бути різноманітні. І саме вони прискорюють чи гальмують процеси, інколи ж все можуть визначати лічені дні.



Щоб не сумніватися, не боятися, ефективно, якщо доведеться, захищати свої права – нехай вас проконсультує адвокат з питань мобілізації.



Досвідчений і щодня зранку до вечора доступний. Телефонуйте: 097-073-93-01, 050-665-05-60, 098-665-05-40.



колаж УНІАН, фото УНІАН
photo thems