background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Перелік захворювань для отримання 2 групи - Як отримати 2 групу інвалідності

З метою захисту осіб з інвалідністю на державному рівні передбачено низку пільг та гарантій для всіх категорій та груп людей з інвалідністю, але для того щоб ними скористатись необхідно оформити та встановити такий статус, а також отримати відповідне посвідчення. У цій статті, зокрема надаємо відповідь на питання: як отримати другу групу інвалідності та яким є механізм її оформлення.

2-га група інвалідності на відміну від першої та третьої характеризується такими станами людського здоров’я, що відносять до незмінно стійких, а порушення функцій організму є важкими, але при цьому людина не втрачає здатності самостійно про себе дбати, не має потреби у постійному її догляді чи допомоги сторонніх.

 

Які захворювання дають на це право з’ясовуємо далі.

 

Перелік хвороб для встановлення 2 групи інвалідності

 

Такий вичерпний перелік хвороб та станів для встановлення інвалідності знову ж таки як і у випадках із двома іншими групами затверджено урядовою постановою №10 від 2005 року.

 

Перелік хвороб для встановлення 2 групи інвалідності налічує 22 позиції розладів здоров’я, що підпадають під статус цієї групи інвалідності, ознайомить з переліком можна на сайті Верховної Ради, перейшовши за посиланням.

 

Хвороби та стани згідно з постановою КМУ №10 у більшості випадків стосуються порушень функцій нирок, легень, зору, мозкової активності, втрати верхніх та нижніх кінцівок, кісткової тканини, психічних розладів.

 

Критерії для отримання 2 групи інвалідності

 

Окремою постановою Уряду №1317 (2009 року) унормовано критерії, що слугують підґрунтям для отримання статусу інвалідності другої групи. До них відносять втрату здоров’я у другому (ІІ) ступені від однієї і більше сфер життєдіяльності, серед яких:

 

  • Самостійне обслуговування себе, а також пересування, спілкування з використанням засобів для допомоги або сторонніх людей.

  • Відсутність можливості навчатися або навчання в спец. закладах або дома за спец. програмами.

  • Орієнтація у часовому та просторовому вимірах, повний контроль своєї поведінки чи, у певній мірі, лише за втручання сторонніх.

  • Неможливість здійснювати окрему роботу чи її виконання за спец. створених умов, використовуючи засоби допоміжного характеру або на робочому місці, що спеціально облаштоване, або з поміччю сторонніх.

 

Процедура отримання другої групи інвалідності

 

Процедура оформлення інвалідності врегульована Інструкцією МОЗ №561 (2011 рік) та передбачає наступні кроки:

 

  • Проходження медогляду.

  • Проходження комісії. Наразі ВРУ підтримала модернізацію та трансформацію інституції МСЕК, спрощення процедури самої медекспертизи та, як наслідок, процесу оформлення інвалідності (проект закону №11225). З кінця жовтня 2024 року, за інформацією Мінохоронздоров’я, повноваження Центральної медико-соціальної експертної комісії передані ДУ «НДІ медико-соціальних проблем інвалідності» в Дніпрі.

  • Підготовка переліку необхідних документів, серед яких: меддовідок, висновків відповідних лікарів за профілем, результатів проведених обстежень.

  • Направлення заяви та наявної документації.

  • Винесення комісійного рішення та подальше встановлення статусу інвалідності із зазначенням групи.

 

Нюанси щодо отримання 2 групи інвалідності

 

Перепоною на шляху до позитивного рішення про встановлення статусу інвалідності можуть стати відсутність всієї необхідної документації або її оформлення з порушенням вимог законодавства, адже від цього напряму залежить комісійний висновок, що визначає достатність підстав для отримання 2-ї групи інвалідності.

 

Процедура МСЕК доволі тривала, а на тлі корупційних скандалів, розпочатого процесу реформування та передачі повноважень іншому закладу, взагалі може ще більше ускладнитись для пересічних громадян, що стали заручниками даних обставин.

 

Адвокати мають досвід в оформленні інвалідності та проведуть хитромудрими стежками експертизи і вас.

Юридична допомога при отриманні 2-ї групи інвалідності правниками Актум забезпечується на всіх етапах: визначення відповідних медичних діагнозів, розгляду питання експертною установою або ж після винесення рішення комісією.

Консультація з юристом додає ясність щодо прогнозу результату оформлення 2 групи інвалідності, можливість аналізу повноти наявних документів.  

Військовий час також вніс свої корективи у деякі аспекти отримання 2-ї групи інвалідності, зокрема, було спрощено процедуру експертизи та надано можливість її пройти за направленням ЛКК за місцем фактичного перебування обстежуваної людини (постанова Уряду №225 від 2022 року). Саме ж рішення комісія може приймати на підставі поданих документів без присутності ініціатора.

 

Оскаржувати такі рішення можна до вищих інстанцій або в суді (за правилами КАС) у строки: до місяця (для адмін. процедури), через суд – до 6 міс.

 

Допомога адвоката з питань інвалідності

 

На консультації адвоката Актум ви дізнаєтесь, як отримати 2 групу інвалідності, які підготувати для цього документи. Юридична підтримка адвоката може стати вашою запорукою оптимізації часу та зусиль на отримання посвідчення особи з інвалідністю.

 

До ваших послуг консультація лікаря та юриста, які допоможуть всебічно розібратися у всіх тонкощах справи та розробити концепцію юридичної допомоги чи супроводу справи.

 

Фахівець з права проаналізує прийняте комісійне рішення, встановить його обґрунтованість та допоможе за наявності підстав його оскаржити.

 

Адвокатське об’єднання Актум у Києві та інших містах –з 8.00 до 22.00. Телефони для зв’язку: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems