background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЯК ПОДАТИ НА РОЗЛУЧЕННЯ

Стосунки між чоловіком і дружиною – це дуже динамічна річ. Вони можуть як міцнішати з часом, так і ставити більш крихкими. Особливо у такі суворі часи, як зараз, коли майбутнє для багатьох людей виглядає дуже не визначено. Якщо ви відчуваєте, що подружні стосунки вичерпали себе, потрібно попередньо розібратися, як подати на розлучення.

Необхідно зробити все правильно згідно з нормами закону, щоб у майбутньому не виникли навіть дрібні проблеми, що можуть бути пов’язані з минулим шлюбом.



Як подати на розлучення онлайн



Завдяки сучасним інформаційним технологіям ви можете впоратися з цим завданням набагато швидше. Розібратися, як подати на розлучення онлайн – це чудове рішення, оскільки воно дозволяє вам зекономити дуже багато часу.

Зрозуміло, що розлучитися лише через інтернет у вас не вийде. Однак з його допомогою ви можете отримати документ, аналогічний тому, що видається в ДРАЦСі.

Отже, якщо вас цікавить, як подати заяву на розлучення онлайн, такий процес передбачає декілька основних дій:

  • Для початку відвідайте сайт під назвою «Електронний суд». Також зайти на цей веб-ресурс можна за допомогою «Дії».

  • Щоб зареєструватися на сайті, потрібно вказати власну електронну пошту. Вхід буде відбуватися за допомогою електронно-цифрового підпису.

  • За допомогою інструментарію сайту напишіть заяву.

  • Вкладіть у додатки необхідні документи. Важливо, щоб вони були у форматі PDF.

  • Сплатіть судовий збір безпосередньо на сайті через сервіс електронного банкінгу або наявну платіжну систему.

Ось ми й розібралися, як правильно подати на розлучення через інтернет. Важливо, що «Електронний суд» дозволяє вам у будь-який момент ознайомитися з тим, як відбувається процес розвитку справи. Це включає:

●      нові ухвали суду;

●      вхідні листи;

●      дати засідань і багато іншого.



Як бачите, подати заяву до суду через інтернет досить просто. Це не потребує якихось спеціалізованих знань і дозволяє значно зекономити ваш час.



Як подати на розлучення, якщо є діти



Якщо вас цікавить, як подати заяву на розлучення, якщо у вас є діти, спершу потрібно розібратися, яка інстанція відповідає за цей процес. У цьому випадку ви можете звернутися виключно до суду. ДРАЦС бере участь тільки на кінцевому етапі процесу, після того, як суд відправляє туди копію рішення.

Отже, як подати на розлучення, якщо є діти? Для початку потрібно розуміти, що суд може дати час на примирення. Зазвичай такий термін складає один місяць. Але якщо чоловік і дружина не мають взаємних претензій та обидва готові розлучитися, засідання відбувається досить швидко.

Важливо розуміти, що після подання заяви та всіх документів до суду, установа розгляне тільки безпосередньо розірвання стосунків чоловіка та дружини. Якщо існують певні суперечки стосовно того, де буде проживати дитина, як розділити майно або ж як будуть виплачуватися аліменти, такі справи розглядаються у судовому порядку окремо.

Враховуючи все вищезазначене, у вас більше не виникне питання щодо того, як подається заява на розлучення, якщо є діти.

Які документи потрібно подати для розлучення



Отже, розірвати шлюб можна через ДРАЦС або суд. У першому випадку вам потрібно зібрати такі документи:

●      свідоцтво про шлюб;

●      паспорт чоловіка;

●      паспорт дружини.

Очевидно, що також потрібна заява про розірвання шлюбу. Якщо вас цікавить, як подати заяву про розлучення у випадку, коли дружина або чоловік недієздатний або зник безвісти, необхідну інформацію ви можете знайти в статті 107 Сімейного кодексу України. У такому разі до комплекту документів потрібно додати відповідне судове рішення про зникнення безвісти або визнання людини недієздатною.

Як подати на розлучення до суду правильно, якщо в шлюбі є діти? У такому разі потрібно мати наступний пакет документів:

●      копії паспортів;

●      скан-копії свідоцтва про шлюб;

●      заяву про розірвання шлюбу, підписану як чоловіком, так і дружиною;

●      копію договору, який визначатиме особливості виховання та забезпечення дитини після розірвання шлюбу.



Без останнього документу суд навіть не відкриватиме справу. У такому договорі мають бути висвітлені наступні моменти:

●      з ким буде проживати дитина після того, як скасують шлюб;

●      яким чином буде залучений до виховання той з батьків, хто буде жити окремо;

●      особливості процесу матеріального забезпечення дитини;

●      розмір аліментів (це зручніше, оскільки у такому випадку вам не потрібен буде окремий судовий розгляд).



Такий договір значно спрощує процес розгляду справи, а також дозволяє оминути інші судові процеси стосовно опіки та розділу майна. Однак його укладення можливе тільки в тому випадку, коли подружжя дійшло згоди по всіх питаннях і договір задовольняє всі сторони.

Нюанси подання заяви на розлучення



Ми розібралися, як подати документи на розлучення, а також, як саме відбувається цей процес. Враховуючи все вищезазначене, можна виділити такі основні нюанси:

  • Розірвати шлюб можна через ДРАЦС або суд.

  • ДРАЦС приймає заяви тільки від того подружжя, яке не має дітей.

  • Після подання заяви в суд, вам, можливо, доведеться почекати місяць. Цей час дається для примирення.

  • Ви можете дуже легко подати заяву про розлучення online, у цьому вам допоможе сайт «Електронний суд», а також додаток «Дія».

  • Заява на розлучення з особою, яка зникла безвісти або є недієздатною, відрізняється від стандартної. Вона має відповідати ст. 107 Сімейного кодексу.



Знання про всі ці нюанси допоможе вам краще зрозуміти процес розлучення.



Правова допомога при розлученні



Оскільки в Україні з 2022 року діє воєнний стан, справи, що стосуються розірвання шлюбу, нерідко затягуються на більш тривалий термін. Далеко не у кожної людини є час на те, щоб постійно слідкувати за станом судового процесу. У такому разі вам зможе допомогти адвокат для розлучення.



Кваліфікований юрист, який досконало знає сімейний кодекс, допоможе вам подати заяву про розлучення, зібрати необхідний пакет документів і прослідкувати за станом розгляду справи. Також спеціалісти адвокатського об’єднання «Актум» завжди готові надати консультації та відповісти на всі питання, що можуть у вас виникати під час розірвання шлюбу.


Адвокатське об’єднання Актум у Києві та інших містах – з 8.00 до 22.00. Телефони для зв’язку: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems