Чи можна перетинати кордон з QR-кодом в "Резерв+" чи все ж таки потрібні паперові документи
Нові виклики в державі, цифровізація - все це зумовлює законодавчі зміни, питома вага яких припала, зокрема, і на військову сферу. Червень поточного року ознаменувався рядом прийнятих законів, які оновили порядок мобілізаційних процесів, призову у військо, обліку військових, тощо.
Серед новел, яких до цього не знало українське суспільство, введення разом із паперовими документами військового обліку електронної форми військово-облікового документу, розробка спеціальної мобільної програми - додаток «Резерв+» із QR-кодом для ідентифікації, який фактично виконує функцію електронного аналога такого документа.
Відповідно до нових правових норм електронний є таким же чинним військово-обліковим документом для пред’явлення на кордоні як і паперовий. Отже, електронну версію можна пред’являти прикордонникам виїжджаючи за межі України та повертаючись.
Ми ж пропонуємо розібратися чи достатньо надати на кордоні такий код із програми в гаджеті.
QR-код військово-облікового документа відтепер можна пред’являти при перетині кордону – нюанси
Перебуваючи у пунктах пропуску на державному кордоні, чоловіки за бажанням пред’являють або паперові документи, або QR-код у мобільному додатку "Резерв+". Посадовці державної прикордонної служби України співставляють дані документа з відомостями з Оберіг, перевіряють чи його не підроблено.
Обов’язково! Прискіпливо самостійно перевіряйте дані, які відображаються в Резерв +, з паперовим документом та реєстром Оберіг, аби уникнути відмови у перетині кордону на виїзд з України. У них повинні бути внесені відомості стосовно відстрочки або виключення з обліку у війську для тих, кому законодавець дозволив полишення території України.
Як радять правники, краще мати обидва варіанти військово-облікових документів для виключення небажаних наслідків у пунктах пропуску.
Інтернетом ширяться відгуки завітавших до прикордонних пунктів мужів, які діляться безуспішними спробами виїзду закордон за наявності всієї документації з урахуванням приписів законодавства.
На такі виклики є цілком легітимна сила – консультація адвоката.
У тих же випадках, коли діяти треба тут і зараз та не має часу на виклик правознавця на місце, фахівці Адвокатського об’єднання «Актум» готові забезпечити онлайн допомогу юриста.
Ми працюємо з 8.00 до 22.00 у наших офісах по всій Україні або надаємо онлайн підтримку в зручному для вас форматі:
097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.