ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОСОБА НЕ МАЄ ОФІЦІЙНИХ ДОХОДІВ ДЛЯ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ?
Якщо особа, яка повинна платити аліменти немає офіційних доходів, аліменти можна стягувати у твердій грошовій сумі.
Тобто, у позовній заяві Ви самі визначаєте суму, яку б хотіли отримувати в якості аліментів щомісяця (наприклад, 2000 – 3000 грн.). При цьому, сума повинна бути Вами обґрунтована та підкріплена відповідними доказами. Відсутність достатніх аргументів на користь зазначеної в позовній заяві суми буде спонукати суд призначити розмір аліментів у меншій сумі, ніж Ви хотіли отримати.
Важливо знати, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня заявлення відповідного позову, а не з дня винесення рішення по справі.
Стягнення аліментів за рішенням суду покладається на органи Державної виконавчої служби. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за 10 років, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.
За наявності заборгованості із сплати аліментів Ви можете звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення боржника до кримінальної відповідальності. Статтею 164 Кримінального кодексу України за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, передбачено покарання у виді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 – 3 400 гривень), або громадських робіт на строк від 80 до 120 годин, або виправних робіт на строк до одного року або обмеження волі на строк до двох років.
Якщо ви потребуєте консультації з сімейних питань, заповніть заявку на сайті або подзвоніть нам +380970739301