РОЗЛУЧЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ У 2024 РОЦІ
Війна, що триває у нашій країні, стала тяжким випробуванням для кожної подружньої пари. Особливо, це стосується тих сімей, яких військові дії торкнулись, як на фізичному, психологічному, так і на матеріальному рівні. І багатьох людей цікавить, чи можна розлучитися під час війни та, як саме це відбувається.
Розлучення під час війни – це важливий юридичний процес, до якого потрібно ставитись максимально відповідально. Саме тому потрібно попередньо зібрати всю необхідну інформацію, яка допоможе вам завершити черговий етап у вашому житті.
Якими способами можна розірвати шлюб під час війни?
Є декілька способів розірвати подружні стосунки. Якщо є спільне бажання чоловіка та дружини розлучитися, ви можете звернутися з відповідною заявою в ДРАЦС. Такий процес максимально простий, тому краще скористатися саме цим варіантом.
Варто зазначити, що подружня пара має відповідати декільком критеріям, які дозволяють закінчити офіційні стосунки через ДРАЦС. До них варто віднести такі:
● відсутність дітей у шлюбі;
● дружина не вагітна;
● наявність спільного бажання розлучитися;
● одного з партнерів визнано недієздатним або таким, що зник безвісти.
Також розлучитися під час війни можна через суд. Для цього потрібна позовна заява чоловіка або дружини. Проте зважайте, що судовий розгляд такої справи має низку відповідних особливостей.
Процедура розлучення під час війни
Загалом особливості та термін процедури залежать від того, яким саме способом ви вирішили розірвати подружні стосунки. Якщо все відбувається через ДРАЦС, вам знадобиться приблизно один місяць для закінчення юридичного процесу.
Розгляд справи у суді може затягнутися. У середньому він триває 1-3 місяці, але нерідко може сягати й 6 місяців. Все залежить від особливостей справи, а також чи є у чоловіка або дружини певні претензії.
Процес розлучення під час війни у суді відбувається:
● за заявою чоловіка або дружини в односторонньому порядку;
● при наявності неповнолітніх дітей;
● якщо чоловік або дружина не згодні розлучатися через ДРАЦС;
● коли чоловік або дружина не мають інформації про місце перебування свого партнера;
● при наявності певних суперечок стосовно виховання дітей чи розподілу майна.
Якщо подружжя знаходиться за кордоном - потрібно буде звернутися до найближчого українського консульства в країні перебування.
Розірвання шлюбу під час війни, якщо є діти
Розлучення під час війни, якщо є діти, трохи відрізняється від того, коли їх немає. По-перше, суд може дати певний час на примирення пари. Здебільшого цей шанс потрібен для того, щоб зберегти родину для дитини. Найчастіше термін складає один місяць.
Якщо пара не примирилася, то окремо до інших документів потрібно додати договір, який визначатиме особливості матеріального забезпечення та виховання дитини. Без нього суд може навіть і не почати розгляд справи. У цьому документі вказується інформація:
● де і з ким буде проживати дитина;
● як інший з батьків буде залучений до виховання;
● яким буде розмір аліментів (необов’язково);
● якими будуть особливості матеріального забезпечення дитини.
Під час розгляду справи про розлучення може додатково поставати питання аліментів. Але тільки у випадках, якщо пара попередньо самостійно узгодила їх розмір та особливості виплат. В інших випадках опікуну потрібно буде окремо звертатися з позовною заявою на аліменти до інстанції, яка знаходиться за місцем проживання відповідача або позивача.
Будь-які майнові суперечки також будуть розглядатися окремо.
Необхідні документи для розірвання шлюбу під час війни
Список документів безпосередньо залежить від того, куди саме ви вирішили подати заяву на розлучення під час війни. Якщо справою займається ДРАЦС, потрібні такі документи:
● заява про розірвання шлюбу;
● паспорти чоловіка та дружини;
● свідоцтво про шлюб.
У разі, коли партнер недієздатний або зник безвісти, потрібно надати відповідне рішення суду, що підтверджує подібні обставини розлучення сімейної пари.
Щоб розірвання шлюбу розглянув суд, необхідно зібрати такі основні документи:
● відскановані копії паспортів;
● скан-копію свідоцтва про шлюб;
● позовну заяву, яка підписана чоловіком чи дружиною (або обома, якщо розлучення у період війни відбувається за обопільною згодою).
Як вже було вказано вище, також потрібно надати договір про матеріальне забезпечення та виховання дитини.
Розлучення під час війни онлайн
Розлучення під час війни з військовослужбовцем або з цивільною особою також можна розпочати через інтернет. Така опція допоможе вам значно спростити процес та зекономити багато часу. Особливо зручно це буде тим людям, які наразі не перебувають в Україні.
Розлучення онлайн під час війни відбувається за допомогою спеціального сервісу «Електронний суд». Для початку вам потрібно буде зареєструватися на сайті, а для цього треба вказати власну електронну пошту. Після завершення реєстрації надалі кожен вхід буде відбуватися за допомогою електронно-цифрового підпису. Також зайти у свій обліковий запис ви можете через «Дію».
«Електронний суд» передбачає можливість не тільки розлучення під час війни з дітьми. Також з його допомогою розпочинаються судові справи іншого характеру. Тому для початку знайдіть відповідний інструмент, який дозволяє написати позовну заяву із розірвання шлюбу. Заповніть її, а після цього додайте всі необхідні документи. Варто подбати, щоб всі вони були в електронному форматі PDF. Далі залишиться тільки оплатити судовий збір.
Отже, ми розібралися, як відбувається розірвання шлюбу під час війни онлайн. Варто зазначити, що безпосередньо на сайті «Електронний суд» ви можете ознайомлюватися з тим, як саме розглядається ваша справа. На ваш обліковий запис будуть приходити вхідні листи, судові ухвали, дати засідань і багато іншого.
Розлучення під час війни онлайн дозволяє вам максимально швидко впоратися зі справою. Також це досить зручна опція у тих випадках, коли один або обидва з подружжя перебувають за кордоном у різних країнах.
Хто може допомогти при розірванні шлюбу
Ми детально розповіли, чи можна розлучитися під час війни, а також, як саме відбувається цей процес. Загалом якихось особливих змін внаслідок воєнного стану немає. Однак потрібно розуміти, що багато суддів були мобілізовані Збройними Силами України. Через нестачу спеціалістів процеси нерідко затягуються на досить довгий термін, що є цілком закономірним наслідком.
Якщо є певні суперечки з приводу виховання дитини або розділення майна, оптимальним рішенням буде звернутися до такого спеціаліста, як адвокат по розлученню. Юрист, що спеціалізується на таких справах, буде представляти ваші інтереси на переговорах з відповідачем (позивачем), а також під час судових засідань.
Також звернення до адвоката є оптимальним рішенням у тих випадках, коли ви перебуваєте за кордоном - вам не потрібно буде повертатися в Україну для відвідування судового засідання.
В адвокатському об’єднанні «Актум» працюють тільки досвідчені фахівці, які чудово ознайомлені з особливостями розгляду таких справ в Україні. Наші адвокати не тільки забезпечать вам якісну та інформативну консультацію, а й допоможуть зібрати всі документи. З додатковими питаннями ви завжди можете звернутися в нашу службу підтримки.
Адвокатське об’єднання Актум у Києві та інших містах – з 8.00 до 22.00. Телефони для зв’язку: 098-665-05-40, 050-665-05-60.