background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Посилення відповідальності військовослужбовців

13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №8271 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці".

У законопроекті йдеться про посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів.



Яке покарання передбачає новий закон

За непокору – від 3 до 10 років, невиконання наказу – від 3 до 7 років, погроза або насильство щодо начальника – від 5 до 10 років, самовільне залишення частини або місця служби – від 5 до 10 років, дезертирство – від 5 до 12 років ув'язнення, самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю – від 5 до 10 років ув'язнення.



Суть законопроекту у посиленні покарання. Крім того, судам буде заборонено пом'якшувати покарання чи давати умовні строки для військових, засуджених за окремі види злочинів. Можливість умовного терміну і дострокового звільнення усувається. Аналогічну заборону для судів встановлюють щодо можливості звільнитись від покарання з випробуванням. У зв'язку з цими нововведеннями, військовим буде потрібний більш серйозний захист фахового адвоката.



Саме з неоднозначності цього законопроекту та його наслідків, представники правозахисних організацій склали петицію Президенту України з проханням ветувати цей законопроект. Петиція набрала необхідну кількість голосів майже за добу.



Якщо у вас є потреба у військовому адвокаті або ви потребуєте консультації з юристом, наше юридичне бюро "Актум" надасть вам швидку та професійну допомогу. Ми на Вашому боці та наш обов’язок захищати та відстоювати Ваші права.

photo thems