background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ТА УХИЛЕННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Ми, як адвокати, бачимо чимало випадків, коли чоловіки шукають дружин-інвалідів, намагаються всиновити дітей та багато іншого задля звільнення від армії або виїзду за кордон.

Наразі ми, як адвокати, бачимо чимало випадків, коли чоловіки шукають дружин-інвалідів, намагаються всиновити дітей та багато іншого задля звільнення від армії або виїзду за кордон. Ми не надаємо моральних оцінок, а констатуємо тенденції часу.



Днями на реєстрацію до Верховної Ради України подано законопроєкт про запровадження в країні інституту реєстрованих партнерств. Депутати мають ухвалити рішення щодо реєстрації законопроєкту упродовж 5 днів.



Цей законопроєкт може суттєво вплинути на можливості чоловіків у воєнний час.



Що декларується

Цим законопроєктом запроваджуються реєстровані партнерства - новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари. У разі підтримки Верховною Радою законопроєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті тощо.



Відповідно до законопроєкту, процедура реєстрації партнерств буде доступна для повнолітніх одностатевих і різностатевих пар. Подавати заявку на реєстрацію можна буде через «Дію», розгляд заявок – 10 днів.



Реєстроване партнерство – добровільний сімейний союз двух повнолітніх осіб однієї чи різних статей, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки.



Як така ініціатива може вплинути на обставини воєнного часу

Військовослужбовці та військовозобов’язані, які перебувають у зареєстрованому партнерстві, мають право на відстрочку від армії або звільнення з армії згідно закону про мобілізацію.



Перелік основних підстав:

- чоловіки та жінки, які доглядають за хворим партнером (партнеркою), дитиною, а також батьками своїми чи партнера (партнерки), які потребують постійного догляду;

- чоловіки та жінки, які мають партнера (партнерку) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків партнера (партнерки) з інвалідністю I чи II групи;

- опікуни людини з інвалідністю, яка недієздатна; ті, хто доглядають за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка потребує постійного догляду - якщо немає інших громадян, які можуть взяти на себе цей догляд;

- один з партнерів, якщо обоє проходять військову службу та мають неповнолітню дитину або дітей, а також вагітні військовослужбовці.



Якщо родичі загинули

Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф в Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.



До близьких родичів належать партнер (партнерка), син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра. Таким чином ми можемо передбачити суттєве збільшення одностатевих шлюбів, особливо коли є інвалідність. Якщо не буде правок, нам точно буде чим зайнятися.



Якщо ви потребуєте консультації з військових питань, дзвоніть: 380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems