background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ДОГОВІР З МІКРОФІНАНСОВОЮ КОМПАНІЄЮ

До зарплати ще тиждень, а гроші нагально потрібні вже сьогодні, і жодних відкладених заощаджень немає, та й друзі позичити не змогли.

Перше, що спадає на думку, – взяти мікропозику у кредитної організації. Чи варто брати «швидкий кредит», і що потрібно при цьому врахувати, – роз’яснюємо у цій статті.



Переваги та недоліки мікрокредитування

Мікропозики надаються мікрофінансовими організаціями, які мають бути юридично зареєстрованими компаніями та мати ліцензію на здійснення кредитної діяльності.



Переваги мікрокредитування

швидкість надання позики;

можливість укладення договору в електронній формі, без необхідності відвідування комерційної установи;

обмежений перелік документів, необхідних для отримання позики (тільки паспорт, не потрібна довідка про доходи);

не є необхідними поручителі; відсутність застави.



Недоліки мікрокредитування

оманлива реклама та нерозкриття повних умов кредиту – приміром, фінансова компанія рекламує кредити «під 0%», за якими направду ставка виявляється вищою; або компанія пропонує ставки 1-2% за кредитом, не уточнюючи, що це ставка в день, а за місяць споживач платить 30-60%;

неправомірне нарахування надмірних відсотків та пені після спливу визначеного договором строку кредитування;

неправомірні методи, які використовують колектори, яких наймає фінансова компанія задля повернення боргу.



Тож радимо дуже пильно читати договір, звернути увагу на відсоткову ставку, комісії, додаткові платежі та штрафи у разі прострочки. Обов’язково вимагайте свій примірник підписаного договору.



Якщо у вас виникла проблема з кредиторами та ви потребуєте правової допомоги, звертайтеся за консультацією телефоном +380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems